Bitų mainai

Atostogos išmainytame būste lietuviams – dar nemielos (nuotraukos)

Specialistų teigimu mainai gali padėti gana pigiai ir greitai pakoreguoti netinkamas gyvenimo sąlygas: pasididinti ar susimažinti gyvenamąjį plotą, pakeisti rajoną ar net miestą. Mainai nėra populiari nekilnojamojo turto sandorių rūšis, tačiau pastaruoju metu atsiranda vis daugiau atvejų, kai ilgai būsto negalintys parduoti žmonės ryžtasi jį mainyti.

Visų pirma, tai yra dar viena pirkimo-pardavimo sandorio ir atsiskaitymo forma. Barteris yra tokia sena prekybos forma, kad siekia dar tuos laikus kai dar nebuvo sugalvoti pinigai, bet šiuo metu yra tikrai bitų mainai mažai sandorių, sudaromų tokia atsiskaitymo forma. Tačiau kodėl apie šią sandorio forma noriu šnekėti ir kodėl reikia apie tai šnekėti? Nors šiuo metu NT rinka išgyvena gerą laikotarpį, deja, bet ne visi NT turto savininkai susiduria su pirkėjų dėmesiu. Kai kurių objektų niekaip nesiseka parduoti, nes turto savininkai arba yra pirkę brangiau ankstesnio bumo laikais arba neskuba parduoti ir laiko savo aukštesnę, negu rinkos kainą.

Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, dažniausiai mainydami būstą žmonės nori pasididinti arba susimažinti turimą gyvenamąjį plotą. Dauguma mainų vyksta primokant priemokas už papildomą plotą ar tam tikrus būsto būklės ar įrangos kokybės skirtumus.

bitų mainai

Daugelis žmonių norėtų keltis į sostinę ar kitą didesnį miestą, tačiau mažiau tokių, kurie rinktųsi mažesnius miestus ar gyvenvietes.

Tokiais atvejais geriau negaišti laiko ir tiesiog parduoti turimą būstą bei ieškoti bitų mainai norimoje vietoje. Tačiau gali būti, kad sostinės gyventoją sudomintų būstas pajūryje ir tuomet bitų mainai galima išsikeisti abiem šalims palankiomis sąlygomis.

Klientų atsiliepimai

Kirdulio teigimu, dažniausi bitų mainai, kai būstas keičiamas tame pačiame mieste. Pavyzdžiui, namas Vilniaus rajone keičiamas į butą arčiau miesto centro. Taip pat yra buvę pasiūlymų, kai, pavyzdžiui, dviejų kambarių įrengtą butą tame pačiame mikrorajone siūlo mainyti į trijų kambarių neįrengtą butą.

Kartais bitų mainai savininkai siūlo mainyti keletą skirtingo nekilnojamojo turto rūšių ir bitų mainai net savotiškus rinkinius.

bitų mainai

Pavyzdžiui, siūloma mainyti sklypą ir butą į namą. Turto savininkai siūlo mainytis tiek ekonominės, tiek vidutinės klasės būstais.

Kanta Bai - Tony Kakkar - Karishma Sharma (From "Sangeetkaar")

Taip pat keičiami namai į butus ir atvirkščiai. Paprastai mainomas panašios būklės būstas ir primokamos priemokos.

Sutartyje turėtų būti nurodytos abiejų gyvenamųjų patalpų savybės. Reikėtų pažymėti tolesnį registruotų butų gyventojų likimą.

Galima mainyti ir bankui priklausantį būstą Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, teisiškai galima mainyti ir tokį būstą, už kurį bitų mainai mokama paskola, tik tokiu atveju atsiranda papildomų sunkumų sutvarkant dokumentus. Dažnai būna lengviau įforminti naują, nei performinti jau esamą paskolą. Pasak R.

bitų mainai

Kirdulio, tam tikrais atvejais turimą būstą gali būti naudingiau mainyti nei parduoti ir ieškoti naujo. Bitų mainai pirma, patys mainai kainuoja pigiau nei pardavimas, nes mainant notaras tvirtina vieną sandorį, o objektą parduodant ir perkant naują yra sudaromi du atskiri sandoriai.

Taip pat mainai užtikrina tam tikrą saugumą bitų mainai jeigu vienas savininkas persigalvoja ir turto nebemaino, kita šalis vis dar būna išsaugojusi savo turtą, o pardavimo ir pirkimo atvejais, pasitaiko, kad patikusio būsto nepavyksta nusipirkti, o savasis nekilnojamasis turtas jau būna parduotas.

bitų mainai dvejetainiai opcionai nuo 50 dolerių

Didžiausius iššūkius tenka įveikti ieškant sprendimo, kuris tenkintų abiejų šalių poreikius dėl būsto vietos, kokybės ar priemokos. Nuorodos kopijavimas Ilgai neparduodamo būsto savininkams tinka ir mainai Nuoroda nukopijuota Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, bitų mainai jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Ne visi klaipėdiečiai gali sužinoti ir dalyvauti sandoriuose su savivaldybe dėl butų mainų. Klaipėdos savivaldybės tarnautojai bijo viešinti, kai mainomas savivaldybės butas, nes mano, kad taip sulauks klientų anšlago. Savivaldybėje bitų mainai turto valdymo tvarkos dokumentai. Tačiau Vyriausybės atstovę Klaipėdos apskrityje Kristiną Vintilaitę stebina, kad juose neįrašyta viešumo sąlyga kviečiant dalyvauti mainuose. Mainyti — gerai Savivaldybės siekis iškeldinti iš miesto centro į pakraščius savivaldybei priklausančius butus jau įgyvendinamas.

Naudingi diskusijos